Podczas budowy domu niebagatelne znaczenie ma wybór jego poszczególnych elementów. Do najważniejszych z nich należą drzwi oraz okna. Oto krótki poradnik na temat tego, czym kierować się podczas wyboru odpowiednich drzwi i okien do naszego nowego miejsca zamieszkania.

 

Okna

 

Podczas wyboru okien najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: czy lepsze będą okna drewniane czy plastikowe?

 

Aktualnie dużo popularniejsze są okna plastikowe. Właściwie w każdym nowym mieszkaniu niejako z automatu montowane są okna właśnie w takich ramach. Są one bowiem o wiele wygodniejsze w utrzymaniu – nie wymagają odnawiania i dużo łatwiej się je czyści.

 

Z kolei okna drewniane mimo wszystko lepiej zatrzymują w domu ciepło. Nie odkształcają się również pod wpływem warunków atmosferycznych, takich jak silne nasłonecznienie. Okna wykonane z PCV niestety mają do tego skłonność.

 

Wybór odpowiednich okien zawsze zostawiamy naszym klientom.

 

Drzwi

 

Jeśli chodzi o kwestię wyboru odpowiednich drzwi, najważniejszym jego aspektem wydaje się być przede wszystkim wymiar estetyczny. Warto jednak mieć na uwadze to, że drzwi mogą być także wykonane z różnych materiałów. Do najbardziej rozpowszechnionych należą:

  • drzwi drewniane, które wymagają bejcowania, lakierowania lub malowania farbą)

  • drzwi z płyty HDF, które dzięki większej gęstości są odporniejsze na zniszczenia w porównaniu do drzwi drewnianych

  • drzwi z płyty MDF, które bardzo łatwo poddają się obróbce mechanicznej

  • drzwi ze szkła, które pasują do bardziej nowoczesnych wnętrz i wbrew pozorom są zabezpieczone na wypadek ich uszkodzenia.

 

 

Jedno jest pewne – bez względu na to, jakie drzwi wybierze nasz klient, gwarantujemy ich profesjonalny montaż.