Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i ponadczasowo. Jednak jeżeli pojawią się na niej wykwity, to niestety straci swój urok. Żeby im zapobiec można zaopatrzyć się w impregnat do klinkieru ze sklepu https://sklep.auroks.pl/impregnat-do-klinkieru , który ochroni naszą powierzchnię. Jednak co zrobić, gdy już się pojawią? W tym artykule dowiesz się więcej zarówno o impregnatach wykorzystywanych do klinkieru jak i samych wykwitach na nim.

 

Impregnat do klinkieru zabezpiecza powierzchnię

 

Przyczyny, zapobieganie i usuwanie

Wykwity na klinkierze są skutkiem tego, że do wnętrza muru dostała się woda. Dlatego właśnie przydaje się impregnat do klinkieru, ponieważ on zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza muru, lub elewacji. Jednak jeżeli nie zapobiegniemy jej dostaniu się do wnętrza, to wtedy sole, które zawierała zaprawa zostaną rozpuszczone. Następnie przedostaną się one na zewnątrz elewacji, tam wyschną pozostawią po sobie biały nalot.

 

 

Jeżeli nie zastosowałeś wcześniej impregnatu do klinkieru, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość - na szczęście usuwanie wykwitów z klinkieru jest stosunkowo proste. W wielu przypadkach wystarczy szczotkowanie na sucho i potem ewentualne mycie ciepłą wodą pod dużym ciśnieniem. Jeżeli to nie pomoże, to warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty do usuwania wykwitów.

 

 

Pamiętaj, żeby po oczyszczeniu elewacji zaimpregnować klinkier, dzięki temu unikniesz podobnej sytuacji w przyszłości. O ile zmiany koloru cegieł na skutek wystawienia na słońce niektórym się podobają, to nie znam osoby, której podobały by się wykwity. Dlatego zaopatrz się w impregnat do klinkieru. Jego koszty nie są duże. Zwłaszcza jeżeli porównasz je z wynajęciem firmy, która profesjonalnie zajmie się usuwaniem wykwitów.

Najlepiej jest zapobiegać niż leczyć. Oczywiście wykwity można usunąć, jednak jeżeli użyjesz impregnatu do klinkieru, to unikniesz ich powstawania i nie będziesz potem musiał się męczyć z usuwaniem.