Jak pokazują dane statystyczne Polacy jako miejsce pod budowę domu wybierają przede wszystkim wieś. O wiele rzadziej budujemy się w wielkich miastach. Ekspert z firmy https://www.homekoncept.com.pl wyjaśnia - przyczyną takiego stanu rzeczy może być zarówno koszt wybudowania domu, który na wsiach jest zwyczajnie tańszy, oraz chęć odpoczęcia od zgiełku miasta. Domy parterowe również zyskują na popularności – wraz z rozwojem cywilizacyjnym i wybieraniem modeli rodziny 2+1, lub 2+2.

 

 

Jednak nie na tym będę skupiał się w tym artykule, a na tym czy warto zainwestować w taras gdy wybierasz dom parterowy.

Według mnie zanim odpowiem na to pytanie trzeba się zastanowić przede wszystkim gdzie zostanie wybudowany dom parterowy. Czym innym jest taras w mieście, a czym innym na wsi.

 

 

Osobiście uważam, że budowanie tarasu w mieście nie ma większego sensu. Gdy na niego wyjdziesz, to:

  • Powietrze, którym oddychasz nie będzie szczególnie czyste – prawdopodobnie poczujesz zapach spalin.
  • Nie usłyszysz przyrody, a odgłosy „miejskiej dżungli”, czyli przede wszystkim samochody.
  • A również widoki z domu parterowego w mieście nie są szczególnie ładne, chyba że mieszkasz blisko parku, albo masz piękny ogród.
  • Natomiast jeżeli chcesz wybudować dom parterowy na wsi, to wtedy jak najbardziej warto zainwestować taras, ponieważ siedząc na nim oddychasz świeżym powietrzem i słuchasz przyrody. Czasem fajnie jest zjeść obiad właśnie na tarasie.

 

Takie jest moje zdanie na temat tarasów w domach parterowych. Mam nadzieję, że pomogłem Ci podjąć decyzję.