W czasie szukania idealnego rozwiązania często powstaje pytanie, czy wymiana przeszklenia w drewnianych oknach ma poprostu sens, czy lepiej jest wymienić całe okna i ich drewniane ościeżnice?

 

Za wymianą przeszklenia przemawia fakt, iż jest ona aż trzy razy tańsza, daje aż dziwięćdziesiąt procent efektu, jeżeli chodzi o koszt ogrzania całego domu w stosunku do wymiany całych drewnianych okien. Proces wymiany szyb w oknach przebiega znacznie szybciej, bez uszkodzenia fasady budynku, parapetów i wewnętrznego tynku,co jest bardzo wielkim plusem.

 

Najbardziej przemawiające argumenty za wymianą, to: Nowoczesne pakiety energooszczędne z oferty www.oknakrzynowek.pl/drzwi-drewniane , które mają wyższą temperaturę wewnętrzną szyby w stosunku do starych szyb. Ma to kolosalny wpływ na komfort i wartość użytkową domu. W momencie gdy różnica temperatur przy szybie i w środku domu jest znaczna, dochodzi do tzw. zjawiska kondensacji lub w razie nieszczelności do przewiewów, co powoduje zwiększone koszty ogrzewania i niezdrowy klimat w mieszkaniu w postaci wilgoci i grzybów oraz zniszczenia czegoś,co przy zakupie na sklepowej półce nazywało się okno drewniane.

 

Korzyści z wymiany szyb w oknach drewnianych na nowoczesne energooszczędne, to: Znaczne obniżenie kosztów ogrzewania dzięki podniesieniu się temperatury w domu lub mieszkaniu. Na jeden metr kwadratowy powierzchni okna drewnianego można oszczędzić rocznie do czterdziestu litrów oleju opałowego lub do trzydziesty pięciu metrów szesciennych gazu ziemnego. Brak wilgocii, grzybów, kondensacji, zjawiska przewiewania i wychłodzenia całego wnętrza domu. Błyskawiczna i bezproblemowa technika wymiany szyb bez uszkodzeń szpalet, parapetów, tapet czy konieczności ponownej dekoratorki pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. W zależności od potrzeb i upodobań Klienta stosujemy wszystkie możliwe rodzaje szyb zespolonych z możliwością zastosowania ramki w wybranym przez klienta kolorze.