Poszukując poszczególnych elementów wystroju wnętrz, czy też materiałów budowlanych w końcu dochodzimy do punktu, w którym trzeba wybrać stolarkę drzwiową. Jak przypadku każdych zakupów związanych z remontem domu czy mieszkania, wybór drzwi to ciężkie zadanie, ale nie niemożliwe. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech i nie kupować impulsywnie, gdyż stolarka drzwiowa to poważny wydatek i często zakup na lata.

 

  • Izolacja cieplna To chyba najważniejsze kryterium wyboru drzwi, a przynajmniej jedno z ważniejszych. Dobre parametry przenikania ciepła stolarki drzwiowej oraz okiennej, będą miały korzystny wpływ na wydatki związane z ogrzewaniem domu lub mieszkania.

 

  • Dźwiękoszczelność To kolejna ważna cecha, która jest szczególnie ceniona przez konsumentów. Dobra bariera akustyczna sprawi, że stolarka drzwiowa przyczyni w dużym stopniu do naszego spokoju.

 

  • Zabezpieczenie przed włamaniem Obecnie nie musimy kupować zbrojonych drzwi stalowych, aby drzwi dały nam bezpieczeństwo. Wielu producentów, np. oknakrzynowek.pl/drzwi-drewniane/ , oferuje drzwi drewniane, które osiągają bardzo dobre wyniki w testach antywłamaniowych i stanowią mocną barierę przeciw włamywaczom.

 

  • Estetyka Stolarka drzwiowa jest także elementem dekoracyjnym, a przynajmniej może nim być. Powinna pasować do stylu, w jakim urządzamy wnętrze oraz do elewacji zewnętrzne w przypadku drzwi wejściowych.